Naučná stezka Boršovský les Geologická expozice Hřebečské důlní stezky Město Moravská Třebová Příroda moravskotřebovska Mladějovská průmyslová dráha
Skřítek Hugo
Skřítek Hugo

02.05.2016 15:48
I v roce 2016 jste zváni na Hřebeč - k procházkám po místech, které jsou naplněny historií a krásnou přírodou. Těšíme se na Vás, až se potkáme na Hřebečských dulních stezkách. Hugo a jeho parta
  


02.07.2015 10:01
Zveme Vás na oslavu 5. výročí projektu Hřebečské důlní stezky, která se koná v sobotu 4. července od 14:00 do 18:00 za bývalou hájenkou v Udánkách. Připravili jsme pro Vás mnoho atrakcí jako lanovka, hledání skřítka Huga, slackline, bludiště a další. Můžete si opéct špekáček za doprovodu kytary a zpěvu a soutěžit o trofej skřítka Huga.

05.08.2014 09:25
V sobotu 26.4.2014 se konalo tradiční Odemykání důlních stezek. Oslavu začátku turistické sezony v Hřebečských důlních stezkách připravil Klub českých turistů. Ve fotogalerii naleznete foto z akce.

28.01.2014 08:11

19.10.2013 proběhlo již tradiční Zamykání důlních stezek se spoustou připravených her a úkolů. Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii.
Na Odemykání důlních stezek se můžete těšit opět na jaře, a to 26.4.2014!!!31.07.2012 12:38

4.7.2012 - U příležitosti druhého výročí otevření Hřebečských důlních stezek se na radnici sešli partneři projektu, jimiž jsou Lesy ČR a firma P-D Refractories CZ a. s. Velké Opatovice.
Jako poděkování za výbornu spolupráci obdrželi od starosty Miloše Izáka Lesy ČR sošku skřítka Huga.

Fotografie z předávání cen naleznete ve fotogalerii.31.07.2012 12:33

4.7.2012 - Vyhodnocení druhého ročníku fotosoutěže Dějuplné Hřebečsko proběhlo na radnici za přítomnosti zástupců města Moravská Třebová, Lesů ČR a firmy P-D Refractories CZ a. s. Velké Opatovice.
Oceněni byli František Gregor s fotografií Rezavý potok v kategorii Příroda a Lukáš Částka s fotografií Kolejnice v kategorii Technické památky.25.09.2011 22:38

FOTOSOUTĚŽ "DĚJUPLNÉ HŘEBEČSKO"

Permoník Hugo vyhlašuje druhý ročník úspěšné fotosoutěže.

Tentokrát může každý soutěžící zaslat nejvíce 3 fotografie. Sám si určí, zda budou spadat do kategorie: příroda, technické památky nebo lidé. 

Minimální rozměr fotografie 13x19 cm.

Soutěžní snímky zasílejte na adresu městského úřadu s nápisem na obálce „Fotosoutěž Dějuplné Hřebečsko“. Nebo vhazujte do schránky tiskové mluvčí ve vestibulu radnice nám. T.G.M. 29, Moravská Třebová.

Snímky odevzdávejte do konce roku 2011.
20.03.2011 18:45

V KOCLÍŘOVĚ ZAHÁJENO JARO HŘEBEČSKÝCH STEZEK
V pátek 18. března proběhla v KD v Koclířově krásná akce. Hugo společně s vedením obce uspořádali setkání horníků z hřebečského závodu a veřejné promítání filmů. Promítnuty byly dokumenty "Dějuplné Hřebečsko" a  "Hlína z Březinky", nedávno oceněná na mezinárodním filmovém festivalu Techné Ostrava. Celý večer byl doprovázen besedou o Hřebečských stezkách a krátkou přednáškou o bývalém závodě Hřebeč v podání L. Moučky. O tom, že téma Hřebče, stezek a hornictví je opravdu stále přitažlivé a aktuální dokládá fakt, že této akce se zůčastnoílo kolem 100 občanů Koclířova. Počet lidí způsobil pořadatelům drobné potíže. Akce se stěhovola z klubovny do velkého sálu. Po ukončení veřejné části proběhla beseda 28 horníků z bývalého závodu Hřebeč. Chlapi si zavzpomínali na staré časy a někteří vytáhli i staré mapy a diskuze přešla ve výklady a dohady. Bylo vidět, že by ještě dnes staří horníci byli schopni nějaký ten vozík lupku vydolovat.
Fotografie z akce najdete ve fotogalerii.  Hugo děkuje obci Koclířov a především panu Ing. Bačovskému za organizaci. 18.10.2010 11:37
18. 10. 2010 V galerii Hřebečské důlní stezky najdete nové fotografie.

18.10.2010 11:18

Na podzimních  stezkách se to hemží kamerami.
V průběhu září se nátáčel spot pro MMR. Hřebečské důlní stezky byly vybrány jako ukázkový projekt spolufinancovaný z EU a fondů ROP pro natočení krátké upoutávky. Ta na ČT poběží patrně v průběhu měsíce října a listopadu.
Také toulavá kamera se tento týden zatoulá až k nám. V některém z blízkých nedělních pořadů bude možné shlédnout krajinu Hřebečského hřbetu. Pro tuto akci jsme vzbudili i permoníka Huga, který už oddychoval zimním spánkem hluboko v uhelné sloji. Tak snad nám ty kameramany na Hřebči trochu poškádlí.09.07.2010 13:19
Hřebečské důlní stezky byly slavnostně otevřeny v neděli 4.7.2010. Při procházení lesy a krajinou Hřebečska dbejte na to, abyste přírodu zanechali v neporušeném stavu - prosím odnášejte si svoje odpadky zpátky do civilizace, nebo je vyhoďte do košů na záchytných stanovištích. Hugo Hřebečský vám za les a přírodu děkuje.

18.06.2010 09:49
Program!!! Slavnostní otevření Hřebečských důlních stezek. http://www.hrebecskedulnistezky.cz/sekce-skritek_hugo/

24.05.2010 20:16
UPOZORNĚNÍ!!!
Z důvodu dlouhé zimy a stálého deštivého počasí jsou velmi těžce sjízdné úseky cest mezi stanovišti "U vysílače" až "Josefka". Cesty jsou rozblácené a nedoporučujeme prozatím cyklistům tuto část Hřebečských důlních stezek. Doufejme, že se počasí umoudří a za slunečného počasí budou Hřebečské důlní stezky slavnostně otevřeny 4. července 2010. Nadále sledujte aktuality- již brzy se dozvíte z našeho webu připravovaný program slavnostního otevření. 


28.04.2010 22:41
Slavnostně otevíráme! Hřebečské důlní stezky budou slavnostně otevřeny 4. července 2010. Bližší informace o průběhu a načasovaní jednotlivých akcí bude zveřejněno s dostatečným časovým předstihem. Sledujte aktuality.


Aktuality

I v roce 2016 jste zváni na Hřebeč - k procházkám po místech, které jsou naplněny historií a krásnou přírodou. Těšíme se na Vás, až se potkáme na Hřebečských dulních stezkách. Hugo a jeho parta
  
Na vyhlídce "U tety" přibyly nové stojany - až půjdete kolem nebo s kolem pojedete a nebo třeba i autem - tak se zastavte podívat. 
Geologická expozice otevřena - informace o otvírací době, vstupném atp. získáte na http://www.zamekmoravskatrebova.cz/index.php?id=13 
Přijďte se dotknout živé přírody! Permoník Hugo ve spolupráci s přírodou čaruje v hřebečských lesích. Jak je to tam nyní půvabné se můžete přesvědčit v našich fotogaleriích.
Město Moravská Třebová chystá v rámci propagace atraktivit ve svém nejbližším okolí několik dalších okruhů pojatých jako naučné a poznávací stezky. Městem samotným, díky jeho vzácné architektuře především z období renesance a baroka povede naučná stezka po všech nejvýznamějších pamětihodnostech. nebude jen tak obyčejná stezka – její autoři ji chtějí maximálně přizpůsobit duchu dnešní doby a tak se můžete těšit na interaktivní moderně pojaté procházení se napříč historií. Bližší informace se včas dozvíte z našich internetových stránek, ale i z Moravskotřebovského zpravodaje a z dalších medií. Další naučná stezka by měla rozšířit paletu výletů po nejbližším okolí města – jedná se o příměstskou naučnou stezku na vrch Strážný, strážící město na východní straně, vypínající se i nad obcí Linhartice. A v tomto směru směru se nachází bývalá štola, takže i k jejímu bývalému ústí by vedla tato stezka vedla. Více aktualit o věcech a akcích, které se pro vás momentálně připravují naleznete zde www.mtrebova.cz
Přírodní rezervace Rohová oslavila v roce 2009 významné jubileum - už 10 let od svého založení. Všichni z vás, kteří mají zájem o bližší informace o ochraně přírody v této lokalitě budou mít na těchto webových stránkách možnost získat zatím nejpodrobnější informace o PR Rohová. Do té doby můžou navštívit následující stránku a nebo si stáhnout ve formátu PDF odbornou mapu.
Historie na železnici
Zájemci o historické úzkokolejné železnice by si neměli nechat ujít první vyjížďku roku 2010 v Mladějově na Moravě. Při supění parní lokomotivy můžou zapomenout, že je 21. století a při sledování krajiny domýšlet reálie světa, který tu oživují nadšenci, kteří jsou až po uši zanoření do jedinečného fenoménu této regionálně nejvýznamější technické památky. Nejaktuálnějí jízdní řád naleznete zde. http://www.mladejov.cz/verejne-jizdy