Přijďte se dotknout živé přírody! Permoník Hugo ve spolupráci s přírodou čaruje v hřebečských lesích. Jak je to tam nyní půvabné se můžete přesvědčit v našich fotogaleriích.
Autoři projektu v pořadu "Máme hosty" na ČR Pardubice dne 23.7.2010. Povídání o stezskách a historii hornictví na Hřebečském hřbetu najdete na této adrese:
http://www.rozhlas.cz/radionaprani/archiv/?p_po=2016
Pojďte se podívat na makety štol, do vyhlídkových altánů a na místa dalekého rozhledu - to všechno jsou Hřebečské důlní stezky .
Kolem cest vedoucích po Hřebečském hřbetu, až úplně sleze sníh, objeví návštěvníci lesa například vyhlídkovou plošinu na kterou se chodí po schodech směrem dolů, tedy tak, že poutníci sestoupí bezpečně svahem s pralesním porostem a na konci schodiště si z plošiny prohlédnou nádhernou krajinu, výrazně modelovanou například do podoby spících krokodýlů – to když se pozorně zadívají na Třebovské hradisko a na Rychnovský vrch. U naučných stojanů se malí i velcí poučí o tom, jak vypadali místní horníci před sto lety, milovníci techniky zjistí jak byly budovány portály štol – vstupy do podzemí, kolika kolejemi bylo osazen důl Hugo Karel. Takové altány – napodobeniny, neboli makety starých důlních děl budou střídat při průchodu lesem krytá odpočívadla na vyhlídkách – zde zjistí zvídaví pocestní jak vzácná je hřebečská květena a zvířena. Návštěvníci také potkají rozhlednu v podobě těžní věže na Strážním vrchu a za pěkného počasí dohlédnou až na masív Hrubého Jeseníku a na Kralický Sněžník. Po Hřebči se dál dojde až do Mladějova na Moravě a to bude nadšení, až děti uslyší a uvidí vláček tažený parní lokomotivou šinoucí se do kopce – každý vážný zájemce si se zájmem prohlédne Mladějovské průmyslové muzeum. Kdo bude pokračovat dál, získá vědomosti o historii osídlení v třebovské kotlině – opět z naučných panelů – třeba u hradiska v Udánském lese. Ti kteří přijdou nebo přijedou na kole z opačné strany, jistě vystoupají na tajuplný Rychovský vrch, kde se otvírá nádherný pohled na Hřebečský hřbet, po cestě najdou stopy toho, jak v zimě hospodařil u Moravské Sázavy bobr - “malý velký” dřevorubec, nechají se ohromit romantickou zříceninou dávno opuštěného kláštera Koruna u Třebářova a nebo projdou přes Radišov a kunčinské nádraží na zámek v Moravské Třebové a prohlédnou si expozici o geologickém vývoji v našem regionu.